ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ IR PIRMASIS SNIEGAS

Kai ima gaubti lapkričio sutemos, su 4a kl. mokiniais susiburiame žvakių šviesoje ir skaitome knygas, o jei netikėtai iškrenta pirmasis sniegas – bėgame į lauką ir žaidžiame.

Neprarasti ūpo tamsiausiuoju metų laiku mus įkvėpė Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios pagrindinė idėja – lapkričio mėnesį vieningai susiburti ir jaukiai žvakių šviesoje skaityti knygas. O taip pat puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų tema „Gamta Šiaurėje“. Taigi praeitą savaitę mes mielai prisiminėme žymiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren ir lapkričio 14 d. paminėjome jos 115 m. jubiliejų, o savaitės pabaigoje skaitėme ištrauką iš šių metų rekomenduojamos knygos vaikams „Jei sutiktum lokį“, kurios autoriai Martin Glaz Serup iš Danijos ir Malin Kivelä iš Suomijos. Ir, žinoma, džiaugėmės gamta – tik ne šiaurietiška, o lietuviška!