3B IŠVYKA „GRIKIO KELIAS NUO SĖJOS IKI STALO“

Saulėtą spalio 19 d. rytą 3b klasė susiruošė važiuoti į Varėnos rajono Pamerkių kaimo sodybą, edukacinę pamoką “Grikio kelias nuo sėjos iki stalo”. Kryžkelėje trečiokus pasitiko sodybos šeimininkas. Eidami iki sodybos, vaikai ieškojo titnago, minė šeimininko linksmas mįsles, klausėsi įdomių kaimo istorijų, tad kelias neprailgo. Į sodybą vedė siauras, ant linų pakabintas tiltas , vadinamas “Beždžionių” tiltu. O perėjus tiltą atsivėrė nuostabus vaizdas – nuostabi gamta! Įeidami į sodybą mokiniai skambino ant tvoros pakabintu varpu ir turėjo nusipurtyti žodžius: “nenoriu”, “nepatinka”, “nedarysiu”, “neskanu”. Po žygio praalkusius vaikus sodybos šeimininkė pavaišino grikių žiedų arbata bei pyragu su mėlynių uogiene. Pasistiprinę kaimiškais skanėstais, vaikai susipažino su senoviniais darbo įrankiais, spragilais kūlė grikius, malė senovinėmis girnomis, sijojo miltus, maišė tešlą ir kepė grikinius blynus. Kiekvienam valgytojui šeimininkas linkėjo pelėdos išminties, tykančio plėšrūno kantrybės, lakštingalos balselio, lapės gudrumo, ežiuko kailio, erelio akių ir t. t. Po linksmų lauko žaidimų „Grikucio“ šeimininkė pakvietė sodybos svečius ragauti ant laužo virtos “Norų sriubos”. Sriuba buvo tokia gardi, kad vaikai ne kartą prašė pakartoti. Laikas sodyboje pralėkė akimirksniu. Vaikai mielai būtų viešėję ilgiau… Visi puikiai praleido dieną, sužinojo naujų dalykų, atrado naujų skonių, mėgavosi gražia gamta ir nerūpestingu šėlsmu draugų būryje.