DĖL UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO LAPKRIČIO 9–29 D.

INFO2019Ugdymo organizavimo pokyčiai nuo lapkričio 9 d. įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. lapkričio 6 d. sprendimus Nr. V-2544 „Dėl pradinio ugdymo organizavimo būtinųjų sąlygų“,  Nr. V-2545 „Dėl pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinųjų sąlygų“, Nr. V-2546 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo būtinųjų sąlygų“,Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. lapkričio 6 d. sprendimo Nr. V-2544 "Dėl pradinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų" pakeitimo bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos sprendimus bei atsižvelgiant į COVID -19 progimnazijos bendruomenės aplinkoje situaciją, ugdymas lapkričio 9–29 dienomis  bus organizuojamas žemiau nurodyta tvarka:

Pradinis ugdymas

1. 1-4 klasių mokinių ugdymas ir toliau bus vykdomas mokykloje. Atsisakoma paralelinėse klasėse vykdyto dalies pamokų ir neformaliojo švietimo būrelių organizavimo srauto principu, todėl minimaliai keičiasi 1–3 klasių pamokų  bei neformaliojo tvarkaraščiai.
  2. Nepamokiniu metu (prieš pamokas, per pertraukas, po pamokų) maksimaliai apribojamos srautą sudarančių klasių mokinių tarpusavio kontaktavimo galimybės.
  3. Neorganizuojamos edukacinės išvykos (išskyrus mokytojų organizuojamą edukacinę veiklą Pavilnio erdvėse).
  4. Koreguojamas fizinio ugdymo, muzikos, šokio dalykų pamokų, neformaliojo ugdymo būrelių užsiėmimų turinys, atsisakoma interaktyvių veiklų, kurių metu pagilėja, padažnėja kvėpavimas  arba jos vykdomos lauke, sporto salėje užtikrinant ne mažesnį nei 2 metrų tarp mokinių atstumą.
  5. Visos dienos mokyklos grupės veikia įprasta tvarka.
  1. Tėvams (globėjams, rūpintojams) karantino metu sudaromos galimybės nuspręsti ar leisti vaiką į mokyklą, ar pateikus progimnazijai prašymą, vaiką ugdyti namuose. Namuose ugdomiems mokiniams savarankiško darbo užduotys pateikiamos per el. dienyną, atsižvelgiant į mokyklos galimybes google G suite for educations  platformoje organizuojamos nuotolinės konsultacijos, atsiskaitymas už atliktas užduotis.
  2. Taikomos ir kitos iki lapkričio 9 d. vykdytos COVID-19 prevencijos ir valdymo organizacinės priemonės.

Pagrindinis ugdymas

1. 5–8 klasių mokinių ugdymas tęsiamas nuotoliniu būdu pagal pakeistą nuotolinio ugdymo tvarkaraštį. Taip pat keičiasi: pamokų laikas, neformaliojo švietimo (veiklą vykdys tik dalis būrelių) ir konsultacijų tvarkaraščiai.

Švietimo pagalba

1. Švietimo pagalba, visiems bendruomenės nariams teikiama įprasta tvarka (laikantis visų saugumo reikalavimų) arba nuotoliniu būdu.

Išorės teikėjų (tėvų lėšomis) organizuojamas neformalusis švietimas

1. Išorės teikėjai, išskyrus keramikos būrelį, kontaktinės neformaliojo švietimo veiklos nevykdys.

Nemokamas maitinimas

1. Nemokamą maitinimą gaunantiems 5–8 klasių mokiniams bei 1–4 klasiųmokiniams, esantiems privalomoje saviizoliacijoje, bus organizuojamas sauso davinio išdavimas.